Posilni Chrbát a Stred Tela Týmto Cvičením Doma

V dnešnom poste rozoberám jeden z najdôležitejších cvikov na chrbát a zadný reťazec na doma. Príťahy v polohe superman.

Cvik by si nemal vynechávať, pretože ním cvičíme a posilňujeme zadný reťazec, ktorý je pri domácom cvičení často zanedbávaný a oslabený. Toto má veľký vplyv aj na držanie tela a celkové zdravie chrbtice. Zapojíme pri ňom hlavne svaly chrbta, vzpriamovače chrbtice a zadok.

AKO NA TO?

  1. Začíname v pozícii superman a teda ležíme na bruchu na zemi so zdvihnutými rukami a nohami. Teraz s výdychom priťahujeme pred telo, konkrétne ku kľúčnej kosti, kde sa krk spája s hruďou.

2. V tejto pozícii na sekundu stlačíme lakte k sebe a vypneme hruď, čím sa snažíme čo najviac zapájať svaly chrbta

3. Keď ruky vraciame do začiatočnej pozície hore, urobíme hlboký nádych a s výdychom ich opäť dostávame k sebe. Snaž sa pri tom ramená ťahať čo najviac dozadu, hlavne keď máš ruky za chrbtom.

Sám viem, že to vôbec nemusí byť príjemné, ale vie ti to naoaj pomôcť, krásne ti posilniť stred tela a zlepšiť mobilitu ramien, ktorá so sebou nesie obrovské benefity. Ak sa ti video páčilo, odoberaj tento kanál a postupne tu budem tlakovať ďalšie videá a iný obsah. Budem rád aj za každé zdieľanie, verím, že to pomôže dobrej veci.

Ak hľadáš systematický plán, ktorý ti pomôže vybudovať postavu a naučí ťa veci, ktoré vieš aplikovať ešte roky potom, kúp si členstvo alebo doživotný prístup do svojho programu na vitness.sk/programy

Cieľom VITNESS je zlepšiť kvalitu života cez lepšie fyzické a psychické zdravie, prácu na sebe a pomoc ostatným. Kedže sa zjavne nemôžeme spoliehať na politiku ani nikoho iného – sme to my, kto musíme začať serióznu zmenu a zlepšenie spoločnosti.

Časom týmto spôsobom môžeme zlepšiť život na Slovensku a v Čechách a to hlavne ak sa budeme navzájom podporovať, napredovať v v práci, v biznise, škole a budeme zdraví, draví a slušní k ostatným. MY. NIKTO INÝ.

Pre viac obsahu sleduj: https://www.instagram.com/m.havelka/​ a https://www.instagram.com/vitness.sk/